AktualnościPromowane

Co dalej z inwestycją „Płocka Park” na gdańskim Ujeścisku?

Inwestycja „Płocka Park”, realizowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Ujeścisko” zostanie oddana do użytku do końca 2020 roku. Nieruchomości w żaden sposób nie są zagrożone, natomiast istotne jest, aby osoby oczekujące na domy, jak najszybciej wpłaciły brakujące środki finansowe. Mowa o kwocie 90 tys. zł od każdego z kupujących.

Za nami spotkanie zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Ujeścisko” z przyszłymi właścicielami ekskluzywnych nieruchomości inwestycji „Płocka Park”, czyli osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

Zebranie zarządu S.M. „Ujeścisko” z nabywcami domów „Płocka Park” miało charakter informacyjny. To jedno z wielu spotkań z członkami Spółdzielni, jakie w ostatnim czasie zorganizowały jej władze. Do tej pory w takiej formie omówiono zagadnienia dotyczące inwestycji: August – budynku wielorodzinnego zlokalizowanego w centralnej części zespołu mieszkalnego przy ulicy Przemyskiej; Na Stoku – siedem budynków wielorodzinnych w bezpośrednim sąsiedztwie Parafii Świętego Ojca Pio; Przy Oczkach – budynek wielorodzinny o podwyższonym standardzie położony przy ulicy Przemyskiej, niedaleko „oczek wodnych”.

– Chcemy regularnie informować naszych członków o sytuacji spółdzielni, o postępach inwestycyjnych i tym, co dzieje się w naszej organizacji – mówi Grzegorz Harasymiuk, Prezes Zarządu S.M. „Ujeścisko”. – Przede wszystkim jesteśmy otwarci na postulaty naszych członków, odpowiadamy na ich pytania, rozwiewamy ewentualne wątpliwości. Z tego co słyszę, idea tego typu spotkań jest przez członków naszej spółdzielni bardzo wysoko oceniana, z kolei dla Zarządu i Rady Nadzorczej są one istotnym źródłem wiedzy na temat oczekiwań, jakie wobec nas są wysuwane.

Kluczowymi zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania dotyczącego inwestycji „Płocka Park” były postępy prac na budowie oraz przewidywana perspektywa jej zakończenia.

– Jestem od dwóch miesięcy na tej budowie, od tego czasu prace bardzo przyspieszyły, na placu są wszyscy podwykonawcy, możemy pracować – powiedział Jacek Chojnowski, koordynator projektu.

Obecnie jedynym problemem jest brak wpłat ze strony przyszłych właścicieli nieruchomości. Jeśli pieniądze zaczną wpływać na konta spółdzielni, wówczas inwestycja bez problemów powinna zakończyć się wraz z końcem 2020 roku. W kasie inwestycji brakuje po 90 tys. zł od każdego z nabywców.

– W większości od dawna jesteśmy gotowi na to, aby wpłacić brakujące kwoty, mieliśmy jedynie pytania, czy uda się tę inwestycję zrealizować zgodnie z przyjętymi na nowo ramami czasowymi – oświadczył jeden z członków spółdzielni.

Wątpliwości jednoznacznie rozwiał jeden z głównych wykonawców, który stwierdził, że w przypadku uzyskania środków finansowych, inwestycja bez trudu zostanie zakończona.

Warto dodać, że inwestycja „Płocka Park” jest opóźniona względem pierwotnych harmonogramów prac, co wynika z nierzetelności jednego z byłych głównych wykonawców tej budowy.

– Niestety nie wszyscy przedsiębiorcy w branży budowlanej są rzetelni, na szczęście teraz mamy do czynienia z naprawdę dobrą firmą, która z pewnością bez trudu poradzi sobie z dokończeniem inwestycji – podsumował prezes S.M. „Ujeścisko.

Autor
×
Latest Posts