MieszkanieNowe inwestycjePromowane

Nowe mieszkania w Gdańsku

Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego właśnie oddało do użytku 36 nowych mieszkań. W środę 19 lutego Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska wręczyła klucze do mieszkań w budynku przy ul. Piotrkowskiej 45A.

fot. UMG

Wśród przyszłych najemców znajdują się gdańszczanki i gdańszczanie u których w rodzinach są osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Obecni lokatorzy budynków wyznaczonych do wykwaterowania ze względu na zły stan techniczny obiektu. Propozycje lokali otrzymali również najemcy w podeszłym wieku, a także w ramach przedłużenia umowy najmu socjalnego na lokal docelowy.

– W życiu publicznym ważne jest aby dotrzymywać słowa. My, rysując nasze programy wyborcze staramy się tego słowa dotrzymać. Częścią programu była budowa mieszkań komunalnych dla Państwa, dla tych najbardziej potrzebujących. Nie tylko Ci, którzy muszą wyprowadzić się ze swoich mieszkań z powodu stanu technicznego budynku, ale także Ci których los doświadczył ciężej niż innych powinni dostać opiekę Gminy. Taka jest nasza rola – mówiła prezydent Dulkiewicz. – Po drugiej stronie ulicy osiedle TBS Motława, dziś oddajemy kolejne mieszkania Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Mamy nadzieję, że w tej nowo rozwijającej się dzielnicy będziecie Państwo tworzyć aktywną społeczność lokalną – dodała prezydent.

W budynku, w trzech klatkach znajduje się 36 mieszkań. Jest też 11 garaży, a na terenie osiedla zbudowany został plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Wszystkie lokale są wykończone w standardzie „pod klucz” tzn. są wyposażone w pełną armaturę sanitarną, glazurę na ścianach i terakotę na posadzkach, w kuchenki elektryczne z płytą ceramiczną i zlewozmywak. Na podłogach znajdują się wykładziny dywanowe i PCV. We wszystkich lokalach zamontowane są drzwi wewnętrzne do wszystkich pomieszczeń. Do każdego mieszkania jest przynależna komórka lokatorska w piwnicy budynku.

Budowa była realizowana od listopada 2018 r. do grudnia 2019 r. Wartość inwestycji wyniosła 7 944 301,36 zł, z czego dokapitalizowanie Gminy Miasta Gdańska było na poziomie 7 457 500,00 zł, a bezzwrotne wsparcie z Funduszu Dopłat 3 280 157,03 zł. Ostateczne wsparcie Gminy Miasta Gdańska wyniosło 4 177 342,97 zł.

Zasób komunalny Gdańska to ponad 17 000 lokali. W zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS Motława oraz Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego) znajduje się około 3 100 lokali. Łącznie jest to ponad 20 100 lokali.

źródło: UMG

Autor
×
Latest Posts