AktualnościMieszkaniePromowane

Kończy się budowa osiedla „Przy Oczkach”

Spore zainteresowanie ze strony przyszłych właścicieli i sporo pozytywnych komentarzy – tak można podsumować dni otwarte budowy wielorodzinnego budynku „Przy Oczkach” – inwestycji realizowanej przez SM Ujeścisko. To już ostatnia faza tej budowy, a w ciągu kilku miesięcy budynek zostanie przekazany właścicielom.

Kilkadziesiąt osób – przyszłych właścicieli mieszkań w budynku „Przy Oczkach” miało okazję zobaczyć, jak wyglądają końcowe prace na budowie.

– Większość lokali jest już praktycznie gotowa, w niektórych będziemy dokonywali ostatnich poprawek – mogliśmy usłyszeć od przedstawicieli firm pracujących na budowie. – Kilka osób zwróciło nam uwagę na konieczność dokonania pewnych poprawek, do których oczywiście się zastosujemy, sporo osób pytało o terminy, harmonogramy, sposoby wykończenia, a także szczegóły techniczne. Na wszystkie pytania staraliśmy się wyczerpująco odpowiadać, chyba z dobrym skutkiem.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, tyle mówiło się o opóźnieniach i faktycznie budowa jest opóźniona, ale moje mieszkanie jest już praktycznie gotowe i po dzisiejszej wizycie wiedzę, że nawet dziś mogę wchodzić z ekipą wykończeniową.

Ostateczne zakończenie prac przewidywane jest na koniec lutego – słyszymy od budowlańców. Po tym etapie pozostaną już tylko formalności związane z przeniesieniem własności na nowych właścicieli.

– W pierwszym półroczu bieżącego roku będziemy kończyć budowę i zgodnie z ustawą w ciągu trzech miesięcy rozliczymy się pod względem użytkowania – powiedział Grzegorz Harasymiuk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

Przypomnijmy, inwestycja „Przy Oczkach” to wielorodzinny, 5-kondygnacyjny budynek o podwyższonym standardzie, położony przy ulicy Przemyskiej, niedaleko „oczek wodnych”.

Na podwyższony standard obiektu składa się m.in. szereg unikatowych, wysokiej jakości udogodnień takich jak: sauna, siłownia, sala rekreacyjna z bilardem, sala fitness, dwie windy, samoczynnie otwierana brama hali garażowej, własne przynależne do niektórych mieszkań działki i ogromne tarasy widokowe, a także ogrzewanie podłogowe, duże połacie szklane i wiele innych, z kolei na wewnętrznym terenie osiedla do dyspozycji mieszkańców będzie m.in. kort do badmintona.

Nowy budynek będzie dysponował własnym zespołem grzewczym opartym o system pomp cieplnych. To unikalne rozwiązanie, które umożliwia pobieranie ciepła z odwiertów o głębokości przekraczającej nawet 100 m. Tego typu technologia pozwala do minimum zredukować koszty ogrzewania.

Dodatkowo do każdego mieszkania zostało przewidziane miejsce postojowe w hali garażowej.